Meie lugu

Mäe talu

Mäe talu asub Kesk-Eestis Tallinnast ja Pärnust ca 1h kaugusel.
Meie, pereema Berit ja pereisa Kaido, kohtusime ühel jõulupeol aastal 1999 ning vähem, kui aasta pärast elasime juba koos (Berit 16 ja Kaido 17 ). Nüüdseks oleme olnud koos 21 aasat ja abielus sellest 17. Meil on kolm toredat last. Tütred Krislin, Kaisa ja poeg Keron.

Meie talus on olnud kanad ja kuked läbi aegade. Ühel kevadel, kui soetasime noored kanad tuli sisse nii öelda linnupisik. Nüüd me ise enam ei kujutakski oma elu ette ilma erinevate lindudeta. Mõnus on hommikuti minna õue ja kuulda kuke kiremist, kanade kaagutamist, kalkunite häält, partide prääksumist, hanede valjuhäälset tervitust. See on muusika meie kõrvadele.

Meie pere koduks on tagasihoidlik Mäe talu, kaugel eemal teistest lastega peredest. Olles teistest peredest ja lastest suhteliselt eraldatud hakkas pereisa Kaido järk- järgult laste igavuse leevendamiseks ehitama erinevaid mänguvõimalusi pakkuvaid ehitisi, arvestades oma laste soovidega. Nüüdseks on see võtnud päris mõnusa mänguala mõõtmed.

Laste unistustega arvestamine on toonud meie tallu igale lapsele oma koera, kassi, jänese ning muid linde ja loomi. Pereisa Kaido unistus on olnud kauaaega tegeleda turismindusega. 2019 aastal sai vaikselt sellega alustatud, pakkudes toredatele inimestele võimalust aega veeta Mäe talus. Meie talu üles ehitamine on toimunud järk-järgult ja samm sammu haaval pereliikmete unistusi täide viies.

Pereema Berit vaatas teismeeas seriaali Macleodi tütred, kus hobuste kõrval kasvatati ka alpakasid. Alpakad pugesid Beritile kohe südamesse, millest sai suur unistus saada endale ka kunagi alpakad. See unistus õnnestus pereisal täita õnneks 2017. aasta aprillis, kui jõudsid esimesed kolm alpakapoissi Mäe tallu: Gilbert, Golden ja Günter.
Nüüdseks on igal alpakapoisil ka oma neiu: Geisha, Gloria ja Grete.

Pere vanaisa Hugo unistus oli 80 aastat ja pereisa Kaidol 30 aastat saada korralik tiik, kust saaks mõnusalt erinevaid kalu püüda. Kalapüügi hobi on edasi antud põlvest-põlve kõigile meie pereliikmetele. Aastal 2018 sai mõlema unistus täidetud ja valmis sai korralik tiik, kus on 9 erinevat liiki kalu ja jõevähid. Pereisa Kaido hobiks on ka jahindus, mis on antud edasi põlvest- põlve. Kaido suureks unistuseks oli enam , kui 10 aastat rajada metsloomadele söötmis (peibutus), ja joogikoht,
ning vaatluskoht. 2008. aastal saades ametlikult jahimeheks viis ta osa oma unistusest täide. Pannes soolaku, ehitades jahikantsli ning selle juurde rajatud söötmis (peibutus) plats metsloomadele ja lindudele. 2014. aastal sai ehitatud metsloomade ja lindude söötmisplatsile katusealune koos metskitsede söödasõimega ja püstitatud kaks soolakut. 2018. aasta suvel sai rajatud metsloomadele ka joogikoht. Mõnus on koos perega teha väike matk
metsa ja otsida erinevate metsloomade jälgi.

Meie elu eesmärk on täita võimalikult palju nii endi, kui laste toredaid unistusi.

icon-1-a.png

Meist

Paluküla Mäe Talu on hubane pesa Raplamaal, mis on koduks alpakadele, jänestele, kanadele ja paljudele teistele vahvatele loomadele!
icon-2-a.png

Aadress

Lelle-Vahastu, Paluküla 79019 Rapla maakondEstonia
icon-3-a.png

Kontakt

Perenaine Berit +372 53840076 Peremees Kaido +372 5211249Email: info@maetalu.ee

Paluküla Mäe Puhkekeskus OÜ | EE412200221050337269